Выстава "Калыханцы – 35!"

Белтэлерадыёкампанія і канал "Беларусь 3" з 4 лютага па 1 сакавіка ладзяць выставу "Калыханцы" – 35!" У Музеі гісторыі тэатральнай і музычнай культуры ўпершыню будзе прадстаўлена ўнікальная калекцыя лялечных персанажаў праграмы.

Наведвальнікі музея змогуць убачыць казачных сяброў першых гледачоў "Калыханкі" – сабачку Цяву, зайчыка Даўгавушыка, воўка Вову, ката Марціна, дзяўчынку Васілінку, хлопчыка Васілька, дзядулю Лесавічка. Любімымі многімі пакаленнямі застаюцца Буслік, сімвал Беларусі, знакаміты Дзед Барадзед, усім вядомыя мядзведзік Топа, лісічка Яна і Сплюшык. І гэта далёка не поўны спіс лялечных герояў, на якіх вырасла не адно пакаленне беларусаў.

Інфармацыя ўзята з афіцыйнага сайта Нацыянальнага гістарычнага музея Рэспублікі Беларусь. Больш падрабязна